Real zapomniał o Pucharze Króla. Pewna wygrana z Getafe!

Po tej kolejce ligi hiszpańskiej Real Madryt na pewno nie straci pozycji lidera. Królewscy po odpadnięciu z rozgrywek o Puchar Króla dzisiaj poprawili nastroje swoich kibiców.

W tygodniu Real rozegrał rewanżowe spotkanie z Atletico Madryt w 1/8 finału Pucharu Króla. Mecz zakończył się remisem i nie był to korzystny wynik dla Królewskich. Podopieczni Carlo Ancelottiego w pierwszym spotkaniu z lokalnym rywalem przegrali i odpadli z rozgrywek.

Zgodnie z oczekiwaniami w dzisiejszym meczu Real miał przewagę na terenie rywala. Jednak defensywa Getafe przez bardzo długi czas grała bardzo dobrze i dzięki temu utrzymywał się bezbramkowy remis.

Pierwszy gol dla Królewskich padł dopiero w 63. minucie spotkania. Po podaniu od Karima Benzemy na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, który do tego momentu meczu nie zachwycał.

Kilka minut później było już 2:0 dla Realu. Tym razem asystował James Rozdriguez, a formalności dopełnił Gareth Bale. Załamane Getafe nie było już w stanie nawiązać walki z wyżej notowanym rywalem. Wynik na 3:0 uderzeniem głową ustalił Cristiano Ronaldo.

Real pozostaje na pozycji lidera Primera Division. Królewscy ze spokojem mogą czekać na mecz Barcelony z Deportivo La Coruna.