Polonia Piotrków - Włókniarz Moszczenica - czyli rozpoczynamy wiosnę!

W sobotę dnia 21 lutego 2015 roku o godzinie 11 (zb. 10 na Orliku) rozegramy pierwszy w tym roku sparing na powietrzu. Naszym rywalem będzie nam dobrze znany zespół Polonii Piotrków Trybunalski, który jest również naszym ligowym rywalem. Mecz odbędzie się na wyjeździe na boisku „Budowlanki”. Faworytem w tym spotkaniu na pewno nie jesteśmy. Zespół gospodarzy to lider naszej grupy, my zajmujemy 5 miejsce. Poza tym jest to przeciwnik, który zdecydowanie nam nie leży. Mimo, że przed przebudową drużyny wygrywaliśmy z nimi wszystko, co się dało to i tak nasz styl wyglądał na straszną „kopaninę”. Gra przeciwko Polonii jest zazwyczaj bardzo ostra, z licznymi faulami, często pozbawiona składności i oparta na graniu długiej górnej piłki, ponieważ boisko nie pozwala na granie po ziemi. Po przebudowie, rozegraliśmy z nimi tylko jeden mecz, u siebie w lidze. Pomimo wyrównanej gry, przegraliśmy 1:4. Sobotnie spotkanie będzie niezłą okazją do rewanżu i sprawdzenia się po przerwie zimowej. W obu drużynach poziom z pewnością nie będzie jeszcze najwyższy, lecz zapowiada się ciekawe spotkanie. Tym bardziej, że Włókniarz po raz pierwszy od dawna prawdopodobnie pojedzie w najsilniejszym składzie. Będzie to również pierwszy mecz naszego byłego zawodnika Szymona Cukiernika w barwach Polonii. Jednak po tym, co prezentował we Włókniarzu, nie uważamy go za większe zagrożenie.

GLKS Włókniarz Moszczenica – Polonia Piotrków Trybunalski

21.02.2015 r. Godzina: 11:00, Piotrków Trybunalski, boisko „Budowlanki”