Messi rozbił Deportivo

Lionel Messi już pracuje na Złotą Piłkę za 2015 rok. Dziś Argentyńczyk strzelił trzy bramki przeciwko Deportivo, a jego zespół bez większego problemu pokonał Deportivo. Blaugrana pokonała swojego rywala, tak jak pozostałe dwie ekipy plasujące się na podium La Liga.

Pierwszy gol padł już w 11. minucie gry. Wtedy swój rajd po kolejny w karierze hat-trick rozpoczął Messi, który strzałem głową na gola zamienił dośrodkowanie Ivana Rakiticia. W drugim kwadransie obie ekipy miały swoje szanse na trafienie do siatki, ale kolejny gol padł w 33. minucie. Sporą liczbą graczy już w polu karnym atakowała rywala Barcelona, a akcję znów wykończył Messi - tym razem nogą podcinając futbolówkę nad Fabricio. Wówczas było 0:2 i taki wynik utrzymywał się do przerwy.

Kwadrans po zmianie stron indywidualną akcją i mocnym strzałem w długi róg bramki po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Lionel Messi. Leżącym na łopatkach gospodarzom wprawdzie udawało się sporadycznie groźnie zaatakować Barcę, ale niewiele z tego wynikało. Ostatecznie goście wygrali różnicą czterech bramek - w 83. minucie nabił swojego kolegę z zespołu Alberto Lopo, a piłka po odbiciu się od Sidnei'a wpadła do siatki.

Deportivo La Coruna - FC Barcelona 0:4 (0:2)