Pracowity weekend seniorów Włókniarza. Mamy drugie miejsce w powiecie!

Ostatni weekend stycznia był bardzo pracowity dla seniorów Włókniarza Moszczenica, jednak zakończony niedzielnym sukcesem.

Granie rozpoczęliśmy od udziału w XIV Halowym Turnieju im. Zdzisława Bińka, który był jednocześnie mistrzostwami okręgu piotrkowskiego seniorów w halowej piłce nożnej. O końcowym triumfie Szczerbca zdecydował bezpośredni, zwycięski mecz z Omegą Kleszczów. Wolborscy zawodnicy wygrali go aż 4:1. Trzecie miejsce zajął Mechanik Radomsko. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Pawła Kowalskiego z Omegi Kleszczów, najlepszym strzelcem był Norbert Sypułek (Szczerbiec Wolbórz) – na zdjęciu. Najlepszym bramkarzem został zaś Piotr Haładaj z Czarnych Rozprza.

Włókniarz Moszczenica wystąpił w bardzo eksperymentalnym składzie, złożonym głównie z juniorów młodszych (1998-1999) i zajął ósme miejsce remisując 4 spotkania (m. in. z Radomskiem) i przegrywając 3 mecze. Jednak gra naszych juniorów wyglądała bardzo dobrze, o czym świadczy np. remis z Mechanikiem Radomsko.

Pierwszy skład rozgrywał równolegle spotkanie sparingowe z Polonią Piotrków. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Włókniarz mimo niemrawego początku i szybkiej straty dwóch bramek, powalczył do końca i zremisował spotkanie po golach Daniela Olejnika i Marcin Staniaszek.

W niedzielę 01.02.2015 r. rozgrywane były Mistrzostwa LZS Powiatu Piotrkowskiego w piłce nożnej seniorów. Turniej odbywał się na Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka w Moszczenicy. Gospodarze, grając najsilniejszym składem zajęli drugie miejsce. W finale polegli z Mierzynem. W podstawowym czasie gry bramek nie było, a o porażce zdecydowały rzuty karne które wygrała drużyna gości 2:1. Serie zaczynał Mierzyn (podkreślone): V V X X V X. Trzecie miejsce zdobyła ekipa z Czarnocina.

W poniedziałek 02.02.2015 r. turniej w piotrkowskiej hali "Relax" rozegra Junior Młodszy. Początek od godziny 10. Relacja na stronie wieczorem.