3 miejsce w VIII Memoriale Mieczysława Jędrzejczyka!

VIII Memoriał Mieczysława Jędrzejczyka zakończył się bardzo dobrym wynikiem tj. 3 miejscem na 8 drużyn. Otarliśmy się o zwycięstwo w tym turnieju. Zawody odbywały się 28 lutego w hali w Woli Krzystoporskiej. Graliśmy 4 zawodników w polu + bramkarz po 10 minut mecz. Turniej traktowaliśmy poważnie, ponieważ z większością przeciwników rywalizujemy w lidze i była to ostatnia okazja to sprawdzenia się przed rundą wiosenną w hali. Niestety, sala była bardzo mała, co często wypaczało wyniki spotkań. Bardzo dużo zależało od przypadku i szczęścia, którego nam w decydującym momencie brakło.

W pierwszym spotkaniu przyszło nam się mierzyć z Polonią Piotrków. Fakt, iż rozbiliśmy ich w ubiegłym tygodniu na ich obiekcie 4:1 sprawił, że byliśmy faworytami. Mimo kiepskich warunków w tej sali staraliśmy się narzucić swój styl. Przez większość czasu to nam się udawało, mimo że już w drugiej minucie niefortunnie interweniował Krzysztof Janik, który nabił gracza Polonii i straciliśmy bramkę. Wyrównaliśmy w 6 minucie, kiedy to bramkarz walczący z Siwym wpadł do bramki z piłką. Zwycięskiego gola strzeliliśmy w 8 minucie, po uderzeniu Krzyszofa Dybały, któremu asystował Adrian Przywara.

Włókniarz Moszczenica 2:1 Polonia Piotrków

1. Krzysztof Janik (br)
  2. Krzysztof Dybała [1g]
  3. Łukasz Włodarczyk (k) [1 as] -9min-> Mateusz Niepsuj
  4. Adrian Przywara [1 as] -8min-> Adrian Kozakowski
  5. Jakub Olejnik

W drugim spotkaniu podejmowaliśmy Lubochnię. To była pierwsza wpadka. Gdybyśmy my wygrali to spotkanie, wygrywamy turniej. Jednak mimo kontroli spotkania i miliona okazji, wykorzystaliśmy tylko jedną w 7 minucie. Łukasz Włodarczyk zagrał do Adriana Kozakowskiego, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. Nasza nieskuteczność zemściła się w 9 minucie, kiedy po fragmencie chaotycznej gry Lubochnia strzeliła nam bramkę.

Włókniarz Moszczenica 1:1 Lubochnia

2. Krzysztof Dybała
  3. Łukasz Włodarczyk (k) [1 as] -7min-> Mateusz Niepsuj
  4. Adrian Przywara -6min-> Adrian Kozakowski [1g]

Trzecie spotkanie to nasz główny powód porażki w turnieju i zarazem nasz najgorszy mecz. Zostaliśmy rozbici przez ubiegłorocznych zwycięzców całych zawodów, czyli przez Piasta Krzywanice. Nie ma tu za wiele do pisania, od początku graliśmy na stojąco jak pachołki i bez walki przegraliśmy z kretesem. Bramki traciliśmy w 2, 5, 8, 9 minucie.

Włókniarz Moszczenica 0:4 Piast Krzywanice

1. Jakub Cieśliczka (br)
  2. Krzysztof Dybała (k) -8min-> Marcin Berendzik
  3. Mateusz Niepsuj -4min-> Łukasz Włodarczyk -8min-> Dawid Podlecki
  4. Adrian Przywara -5min-> Adrian Kozakowski

Gdy wydawało się, że już nie liczymy się w walce o puchary przyszło nam grać mecz z najsłabszą Grabicą. Tym razem dominowaliśmy od początku i już w drugiej minucie zdobyliśmy bramkę. Strzelcem bramki był Adrian Przywara. Jednak chwila słabości minutę później kosztowała nas utratę prowadzenia i bardzo nerwową końcówkę. Na szczęście na 30 sekund przed końcem zwycięskiego gola zdobył Mateusz Niepsuj.

Włókniarz Moszczenica 2:1 Grabka Grabica

2. Krzysztof Dybała -8min-> Adrian Kozakowski
  3. Łukasz Włodarczyk (k) -7min-> Mateusz Niepsuj [1g]
  4. Adrian Przywara [1g]

Piąte spotkanie rozegraliśmy z dotychczasowym wiceliderem turnieju LKS-em Mierzyn. To spotkanie było z kolei naszym najlepszym. Od początku do końca pełna kontrola. W 3 minucie po asyście Siwego, nieoficjalną bramkę turnieju zdobył Adrian Przywara. Uderzył bardzo mocno z lewej nogi celując w samo okienko. Bramkarz nie miał żadnych szans. Drugą bramkę w 6 minucie dorzucił Siwy wykorzystując zagranie Krzysztofa Dybały.

Włókniarz Moszczenica 2:0 LKS Mierzyn

2. Krzysztof Dybała [1as]
  3. Łukasz Włodarczyk (k) [1g, 1as] -6min-> Mateusz Niepsuj
  4. Adrian Przywara [1g] -7min-> Adrian Kozakowski

Po tej wygranej okazało się, że otworzyła nam się droga do tytułu. Warunek jeden. Wygrać oba mecz z Wolą. Niestety już w pierwszym meczu z Wolą I przegraliśmy 1:3 i pozostała nam walka o 3 miejsce. Honorową bramkę zdobył po indywidualnej akcji Adrian Przywara.

Włókniarz Moszczenica 1:3 LKS Wola Krzysztoporska I

2. Krzysztof Dybała -9min-> Adrian Kozakowski
  3. Łukasz Włodarczyk (k) -5min-> Mateusz Niepsuj
  4. Adrian Przywara

W meczu, w którym wygrana dawała nam drugie (gdyby Polonia przegrała z Krzywanicami, co jednak nie miało miejsca) lub trzecie miejsce zagraliśmy z Wolą Krzysztoporską II. Mimo utraty bramki udało nam się odwrócić losy meczu i wygraliśmy 2:1. Bramki zdobyli Adrian Przywara i Mateusz Niepsuj odpowiednio w 5 i 9 minucie gry.

Włókniarz Moszczenica 2:1 LKS Wola Krzysztoporska II

2. Krzysztof Dybała [1as] -4min-> Adrian Kozakowski
  3. Łukasz Włodarczyk (k) [1as] -5min-> Mateusz Niepsuj [1g]-8min-> Łukasz Włodarczyk
  4. Adrian Przywara [1g] -8min-> Krzysztof Dybała

Wyniki:

I miejsce zajęła drużyna PKS POLONIA Piotrków Trybunalski.

Na II miejscu uplasowała się drużyna LKS Wola Krzysztoporska.

III miejsce przypadło w udziale drużynie GLKS WŁÓKNIARZ Moszczenica.

Najlepszym strzelcem turnieju został Dawid Lenarcik – zawodnik PKS POLONIA Piotrków Trybunalski, najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Krzysztofa Siejaka – zawodnika LKS Mierzyn.

Podsumowując: turniej nie za wiele nam dał, gra i mecze rządziły się swoimi prawami. Każdy mógł wygrać z każdym, wiele wyników było sensacyjnych. Szkoda troszkę, ponieważ gdybyśmy zgarnęli 3 punkty w którymś z tych trzech spotkań, byśmy byli na miejscu Polonii.